Comment on T-Rex Burger
Rai@lemmy.dbzer0.com 1 day ago
My partner and I would get that and buy a pack of buns and have burgers for a week
Comment on T-Rex Burger
Rai@lemmy.dbzer0.com 1 day ago
My partner and I would get that and buy a pack of buns and have burgers for a week
hansolo@lemmy.today 1 day ago
$30/9 is $3.33 for just 1 cooked patty and cheese. So each of these DIY burgers of yours is maybe $3.50 -$4
How much is just a single a Wendy’s cheeseburger?
baggachipz@sh.itjust.works 21 hours ago
Ok but free t-shirt
hansolo@lemmy.today 18 hours ago
Is it free?
Sounds like if anything, the shirt is $8 and $21.99 is the burger.
wreckedcarzz@lemmy.world 19 hours ago
Bulk savings. Buy once, only drive once, no further transport for a week; no waiting for food to cook (just reheat), no prep time or cooking time. 4am and hungry, burger. Noon, burger. Evening, burger. Have a pet that is running low on food? Burger.
And they say “time is money” so actually it’s like -$3 per burger once you do the math. Galaxy brain ain’t got shit on this.
Rai@lemmy.dbzer0.com 1 day ago
Sheeeeeit imma just to snag some m33t